Kız Çocuk Mayo Modelleri

Miniklerin her kıyafeti gibi mayoları da anne babalar tarafından özenle seçilir. Özellikle kız çocuklarına mayo seçimi yapmak isteyen ebeveynler kız mayo modelleri arasında seçimlerini yapıyorlar. Kız mayoları hem model hem de desen ve renk konusunda erkek çocukların mayolarından belirgin biçimde ayrılıyor. Kız çocuk mayo modelleri iki parça ve tek bir bütün parçadan oluşan çeşitlere sahip. Tek parça mayolar bebeğinizin ve minik kızınızın gövdesinin daha geniş bir alanını güneş ışınlarından koruduğu için avantajlı modeller. Ama çocuğun özellikle karın bölgesini kapladığı için üzerinde kuruması üşütmelere sebep olabileceğinden çabuk kuruyan kumaşlardan elde edilmiş mayoların alınması önemli. İki parça olan kız çocuk bikinileri ise alt kısmı şortlu ya da slip olarak iki modelde üretiliyor. Karın bölgesini açıkta bırakan bu kız çocuk mayo takımı çeşitleri miniğin tenini güneş ışınlarından tam korumasa da çabuk kuruma özelliği ile öne çıkıyor.

 

Kız çocuk yüzücü mayo çeşitlerinde renkler alabildiğine canlı. Özellikle son yıllarda kız mayolarında neon renkler çok fazla kullanılıyor. Neon renklerde tercih pembe, sarı, turuncu, yeşil ve mavi oluyor. Siyah, mor kırmızı gibi daha koyu renkler güneşi daha çok çektiği için mayoların desenleri arasında görülüyor. Krem ve beyaz renk kız mayoları da güneş ışınlarını daha az çektiği için anne babaların tercihi. Kız çocuklarına göre mayo alırken estetikten ödün verilmiyor. Genellikle çiçek figürleri ile fırfır, fiyonk detayları kız çocuk mayo modelleri için aranan tasarımlar. Kızlar için en çok tercih edilen mayolar ise tütülü mayo çeşitleri oluyor.

 

Kız Çocuklarına Mayo Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk ve bebeklere mayo giydirmenin temel amacı sudan ve güneşten korunmaktır. Güneşin zararlı ışınlarının çocukların hassas ciltlerine ciddi bir zarar vermemesi için güneş koruyucuların yanında mayoların da güneş ışınlarını itici özelliğe sahip olması gerekir. Bu hem erkek hem de kız çocuk mayo modellerinde aranan ilk niteliktir. Ayrıca mayo modelleri kız çocuk ve erkek çocuk ayırt edilmeksizin çabuk kuruyan kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Erkek çocukların mayoları bütün şeklinde olmadığından daha çabuk kurur. Kız çocuklarına göre mayo modellerinde ise sırtın bir kısmı ile karı bölgesini de bütünüyle saran mayo çeşitleri ıslak kaldığında çocuğun gövdesine yapışır. Bu durum sağlık açısından sakıncalıdır. Dolayısıyla kız çocuğunuzu güneşten korumak için seçtiğiniz tek parça mayoların kumaşlarının sudan çıkma anından itibaren kısa sürede kuruması gerekir. Aynı kuruma özelliği kollu mayolarda da aranmalıdır. Çabuk kuruyan kız çocuk mayo modelleri yanında su tutmayan ya da su itici niteliği bulunan mayoları da tercih edebilirsiniz.

 

Kız çocuk mayo modelleri kurdele, fiyonk, tütü gibi detaylara sahip olabilir. Bu ayrıntıların özellikle yüzerken kızınızın hareketlerini kısıtlamamasına ve engellememesine dikkat etmeniz gerekir. Mayolar kumaş yapısı gereği leke tutma konusunda pek sorun yaşatmazlar. Ama düşük kalite mayolar hem kısa sürede yıpranır hem de deniz tuzu lekesi ile havuz suyundaki klorun lekesini üzerlerinde taşıyabilirler. Çocuklar ise sudan uzak kalmamak ve deniz kenarında kumla oynamak konusunda ısrarcı oldukları için leke tutmayan ürünler çocuk mayolarını almanızda fayda var.

 

Erkek ve kız çocuk yüzücü mayo çeşitlerini havuzda kullanacaksanız klora dayanıklı ürünleri tavsiye ederiz. Mayolar deniz suyunun içinde bulunan tuzdan etkilenerek çabuk yıpranma eğilimi gösterebilirler. Bunun için kaliteli markaların ürünlerini seçmeniz ekonomik olacaktır. Bu doğrultuda tercihinizi Little Honey Bunnies çocuk mayolarından yana yapın. Littlehoneybunnies.com'a gelerek erkek ve kız çocuk mayo fiyatları ile farklı modellere göz atıp çocuğunuz için en uygun ürünü seçin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.